Dłonie to jeden z ważniejszych elementów wizerunku kobiety. Każda z nas chce, by były zadbane, estetyczne i idealnie gładkie. Przy pierwszym wrażeniu, jakie wywieramy, to one grają kluczową rolę. Niestety z biegiem lat skóra na dłoniach staje się sucha, traci jędrność i dawny wygląd. Często wiąże się to także ze stylem życia i pracą, jaką każda z nas na co dzień wykonuje. Nierzadko zdarza się, że wiotka skóra spowodowana jest nieodpowiednią pielęgnacją czy brakiem ochrony przed mrozem. Niektóre kobiety są narażone na starzenie się dłoni bardziej niż inne, ze względów genetycznych.

Zabiegi poprawiające wygląd dłoni

Moje Pacjentki coraz częściej zgłaszają się z prośbą o pomoc w kwestii pojawienia się oznak starzenia na dłoniach. Nieestetyczne plamki, przebarwienia, znamiona, zmarszczki. Coraz częściej to właśnie te mankamenty przeszkadzają im bardziej, niż zmarszczki mimiczne na twarzy. Na szczęście mogę im skutecznie pomóc i sprawić, że skóra na dłoniach odzyskuje dawny blask, nawilżenie i sprężystość. Odmładzanie i rewitalizacja dłoni to szereg bezbolesnych zabiegów, które przynoszą satysfakcjonujące efekty.

Niestety domowa pielęgnacja nie jest w stanie odwrócić biegu czasu. Nawet najpiękniejsze paznokcie nie są w stanie zamaskować przebarwień, które tak często przeszkadzają moim Pacjentkom.

Rewitalizacja dłoni to między innymi:

  • kompleksowe przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry,
  • odzyskanie elastyczności i jędrności grzbietów dłoni,
  • stymulacja organizmu do produkcji kolagenu i dalszej rewitalizacji,
  • rozjaśnienie i wygładzenie skóry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co mogę zaproponować w Twoim przypadku, koniecznie umów się na konsultację. Możesz to zrobić online poprzez profil w portalu ZnanyLekarz.pl lub telefonicznie 🙂 Wspólnie dobierzemy terapie, które dadzą najlepsze efekty, zmarszczki zostaną wygładzone, a skóra rozjaśniona.

Jak dbać o dłonie?

Na koniec chcę przekazać Wam kilka rad na temat tego, jak dbać na co dzień o dłonie, by opóźnić procesy starzenia się skóry.

  • ogranicz kontakt skóry z detergentami – podczas porządków czy innych tego typu prac staraj się zniwelować kontakt płynów ze skórą lub ochraniaj dłonie dzięki rękawiczkom,
  • systematycznie nawilżaj – podczas mycia rąk nie przesadzaj z temperaturą wody (nie powinna być ani za zimna, ani za ciepła), używaj odpowiedniego mydła, a po delikatnym osuszeniu dłoni, wklep w nie krem nawilżający,
  • chroń dłonie przed promieniowaniem UV – dłonie, jak każda inna część ciała również narażone są na oparzenia słoneczne, dlatego nie zapomnij pokryć ich kremem z filtrem
  • zabezpiecz dłonie przed temperaturą – szczególnie zimą, ale także i jesienią czy wiosną zakładaj rękawiczki, także uprawiając sport, na przykład jeżdżąć na rowerze czy motocyklu.