Wraz z upływem lat przybywa nam zmarszczek – jedne są mniej, inne bardziej widoczne. Jednak istnieje rozwiązanie, które pozwala odzyskać młodzieńczy wygląd! To innowacyjny zabieg, który wykorzystuje Sculptrę – niezwykle efektywny preparat wolumetryczny stymulujący skórę do produkcji większej ilości kolagenu. Jego głównym składnikiem jest kwas polimlekowy, który w znacznym stopniu poprawia kondycję i napięcie skóry. Działa stopniowo, dzięki czemu można liczyć na bardzo naturalny efekt zabiegu. 

Na co wpływa kwas polimlekowy? 

Dzięki zabiegowi Sculptra możemy liczyć przede wszystkim na poprawę nie tylko samego wyglądu skóry, ale także jej struktury. Kwas polimlekowy odpowiada za regenerację i uzyskanie efektu liftingu. Twarz będzie wyglądała na świeżą i zrelaksowaną. Zabieg stosowany jest nie tylko w celu wypełnienia zmarszczek – idealnie sprawdzi się do powiększenia objętości skóry w wybranych miejscach, kosmetyki blizn, korekty okolic oczu czy uzyskania lepszej kondycji skóry, gdy zauważymy objawy starzenia się skóry. Preparat z kwasem polimlekowym można również zastosować, aby ujędrnić powłokę brzuszną czy wewnętrzną stronę ramion oraz ud. 

Dlaczego warto zastosować zabieg? 

Zabieg Sculptra zdecydowanie posiada swoje mocne strony. Największą zaletą kwasu polimlekowego, zawartego w preparacie, jest bezpieczeństwo. To materiał, który jest całkowicie przyswajalny dla naszego organizmu, a na dodatek ulega biodegradacji. Kolejnym plusem tej metody jest mała inwazyjność i szybkość aplikacji preparatu. Sculptra udowadnia, że nie trzeba znacząco ingerować w nasze ciało, aby uzyskać spektakularny efekt. Zabieg trawa około pół godziny i polega na wstrzyknięciu preparatu w wybrane obszary ciała. Bolesność zabiegu jest minimalna, ale na życzenie klienta można znieczulić miejsca kłucia. Trzecią zaletą jest szybkość osiągnięcia zamierzonych rezultatów i długi czas ich utrzymywania. Całkowity efekt widoczny jest już po kilku tygodniach. Optymalna ilość zabiegów określana jest na podstawie indywidualnych predyspozycji – niektórym Paniom wystarczy jeden, a inne potrzebują dwóch lub trzech. Uzyskany rezultat może utrzymać się nawet do dwóch lat. 

Sposobów na wygładzenie i zmniejszenie zmarszczek lub poprawę jakości skóry jest wiele, ale w przypadku zabiegu wykorzystującego kwas polimlekowy lista korzyści wygląda bardzo zachęcająco. Preparat jest bezpieczny, aplikacja błyskawiczna, a efekty rewelacyjne.

Dowiedz się więcej o zabiegu na profilu w Estheticon.pl.