+48 793 766 899​    ul. Iwona Odrowąża 18/1 30-009 Kraków      kontakt@dermestic.pl

Wypełniacze tkankowe – zabiegi i ich zastosowanie

Wypełniacze tkankowe - zabiegi i ich zastosowanie

Wypełniacze tkankowe stały się kluczowym elementem współczesnej medycyny estetycznej, oferując skuteczne rozwiązania dla poprawy konturów twarzy, wypełniania zmarszczek oraz przywracania objętości. Zabiegi te, cieszące się rosnącą popularnością, pozwalają na uzyskanie naturalnych rezultatów, które podkreślają piękno i odmładzają skórę. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polegają te zabiegi oraz w jakich obszarach najczęściej się je stosuje.

Jak przebiegają zabiegi z użyciem wypełniaczy tkankowych?

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy tkankowych są relatywnie szybkie i małoinwazyjne. Przed rozpoczęciem procedury lekarz przeprowadza konsultację, oceniając stan skóry i omawiając oczekiwania pacjenta. Następnie, w miejscu poddawanym zabiegowi stosuje się znieczulenie miejscowe, które minimalizuje dyskomfort. Wypełniacz, najczęściej na bazie kwasu hialuronowego, jest wstrzykiwany cienką igłą lub kaniulą w precyzyjnie wybrane obszary. Sam proces trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od rozległości i złożoności zabiegu. Po zakończeniu procedury pacjent może wrócić do codziennych czynności, a efekty są widoczne natychmiastowo, choć pełny rezultat staje się bardziej wyraźny po kilku dniach, gdy ustąpi ewentualna opuchlizna.

Gdzie stosuje się wypełniacze tkankowe?

Wypełniacze tkankowe mają szerokie zastosowanie w różnych obszarach twarzy i ciała. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc są usta, gdzie wypełniacze pomagają w ich powiększeniu, korekcie asymetrii oraz podkreśleniu konturu. Kolejnym popularnym obszarem są policzki, gdzie wstrzyknięty preparat przywraca utraconą objętość, nadając twarzy młodszy i pełniejszy wygląd. Bruzdy nosowo-wargowe, często pogłębiające się z wiekiem, również mogą być skutecznie wygładzone dzięki wypełniaczom, co daje efekt wypoczętej i odmłodzonej twarzy.

Ponadto, wypełniacze stosuje się do modelowania brody, poprawy linii żuchwy oraz wypełniania zapadniętych skroni. Są również używane w dolinie łez, gdzie pomagają zniwelować cienie i worki pod oczami, przywracając świeży i promienny wygląd. Wypełniacze mogą być także używane na dłoniach, w celu przywrócenia im młodzieńczego wyglądu poprzez wygładzenie i wypełnienie zagłębień.

Efekty i trwałość wypełniaczy tkankowych

Rezultaty zabiegów z użyciem wypełniaczy tkankowych są widoczne natychmiast po zabiegu, co jest ich ogromną zaletą. Skóra staje się gładka, rysy twarzy bardziej wyraziste, a niedoskonałości zredukowane. Efekty utrzymują się od kilku miesięcy do dwóch lat, w zależności od typu użytego preparatu, miejsca wstrzyknięcia oraz indywidualnych cech pacjenta. Regularne zabiegi pozwalają na utrzymanie i podtrzymanie uzyskanych efektów, a także zapobiegają dalszemu postępowi oznak starzenia.

Wypełniacze tkankowe – zabiegi i ich zastosowanie
Przewiń na górę