Złocista opalenizna to pamiątka, którą każda z nas pragnie zatrzymać po lecie. Brązowa skóra dodaje nam uroku, a sylwetka wydaje się być wysmuklona. Zastanawiasz się co zrobić, aby móc jak najdłużej cieszyć się brązowym odcieniem skóry? Pomogę Ci i podpowiem jakie działania sprawią, że Twoja skóra na długo pozostanie opalona.

Zadziałaj od środka

Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo specjalnych suplementów, które wzmacniają opaleniznę. Działają nawilżająco, utrwalając jednocześnie pożądany efekt.

Jesteś tym, co jesz

Być może nie miałaś o tym pojęcia ale w przedłużeniu opalenizny swój udział ma także twoja dieta. Powinnaś dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość witaminy A. Znajdziesz ją przede wszystkim w maśle, jajkach i wątróbce. Niezwykle cenne właściwości zawiera beta-karoten, który jest naturalnym barwnikiem roślinnym. To właśnie on poprzez magazynowanie w skórze, nadaje jej złoty odcień. Zawierają go czerwone, żółte i ciemnozielone owoce i warzywa typu morela, papryka, szpinak, śliwka, pomarańcza. Ostatnim, całkiem znanym sposobem jest picie soku z marchewki, który nie dość, że jest zdrowy to wpływa pozytywnie na nasz wygląd.

Nawilżenie

O poziom nawilżenia naszego ciała powinnyśmy dbać nie tylko latem, ale przez okres trwania całego roku. Nawilżona i odżywiona skóra nie ulega łuszczeniu, które wpływa na utratę pożądanego koloru. W tym celu stosuj balsamy i kremy, a także pij minimum 2 l wody. Dodatkowym trikiem jest wklepywanie balsamów, którym zastępujemy tradycyjne wcieranie. To pozwala na lepsze wchłonięcie i działanie kosmetyki.

Peeling

Opalenizna tkwi tak naprawdę w głębszych warstwach skóry, a nie naskórku. Jego złuszczenie sprawi, że kolor naszej skóry stanie się ładniejszy, a przede wszystkim naturalniejszy.

Zimny prysznic

Gorąca woda może podrażniać naszą skórę, która po opalaniu może stać się nieco wrażliwa. Zastąp ją kąpielą w wodzie o letniej temperaturze.

Żyj zdrowo

Zdrowy styl życia to podstawa – nie tylko w kontekście opalenizny. Jeśli marzysz o pięknej, opalonej skórze, powinnaś zrezygnować z palenia, picia alkoholu i zażywania innych używek. Jeśli palisz papierosy i często sięgasz po alkohol, twoja skóra stanie się szara i ziemista, niezależnie od zewnętrznej pielęgnacji.

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, zatrzymasz swoją opaleniznę na dłużej i będziesz mogła cieszyć się nią także w okresie jesienno-zimowym. Pamiętaj, aby zdrowo się odżywiać, zażywać suplementy i odpowiednio nawilżać skórę. Gwarantuję Ci, że te proste czynności przyniosą zaskakujące efekty.